Listopad 2010

špatné i dobré zprávy....

28. listopadu 2010 v 8:59 novinky
Ahoj,
tak bohužel. Aukce jsem nevyhrál tedy 1 jsem vyhrál:) Vyhrál jsem toho dromedára. Tygři ani žirafa nepřijedou:( Je mi to tak strašně líto...... Mohl jsem mít clou rodinku.... Od teď budu nakupovat jen přes Kup teď! protože přihazování většinou prohraju. Jako třeba Ťupy prohrál obrovské TOP RARITY!  Nebo budu dávat hoooooooooooooodně. Tak k nám dorazí dromedár Leo. Tak mám ještě něco tak mi držte palce!


Ahoj...

Kopytníci.......

27. listopadu 2010 v 10:43 novinky
Ahoj,
máme další dobré zprávy! K nám do zoo by měli ještě tento rok přijet žirafa síťovaná a dromedár. Žirafa síťovaná se jmenuje Eliška (podle zoo Praha) ikdyž zoo Praha síťovky nechová. Chová Rothschildky. A dromedár je samec a jméno jsem mu ještě nevymyslel. Budeme chovat jenom jednoho dromedára jelikož ta samice se mi moc nelíbí ale třeba jo. Ještě se vrátíme k žirafám. Samec by mohl přijet příští rok. Doufáme že opravdu všechny figurky dorazí. Myslím že by mohli přijet 24.12. tedy přijedou. To přijede spousta zvířat. Příští rok dosáhneme 100 Schleich!  Možná 120!  Hlavně něčeho dosáhnout:) Třeba jako první máme celou hroší Schleich rodinku. Nebo zatím jako jediní máme paviána.


Já jdu a mějte se!

Máme dobrou zprávu!

25. listopadu 2010 v 20:19 novinky
Ahoj,
máme dobrou zprávu. Do naší zoo by měli přijet jště 2 tygři. Asi je to již trapné,co? No měl by přijet samec tygra a jmenuje se Semjon. Pak uvidíte jestli dorazí, a druhý je samice bílého tygra. Je to ta stará co jí mám jako Artemis. Tu asi nabídnu k prodeji. Nechci mít 2. Uvidíme jestli se to opravdu povede. Jestli ano, dorazí k nám v pondělí. Máme opravdu ohromnou sbírku šelem ale Tarongu se zatím nevyrovnáme. K nám by měla přijet ještě hnědá medvědice Daly.  Ta k nám přijede 100%ně určitě. Ale v lednu nebo v únoru, snad i dřív ale né letos.  Tak nám držte palce ať to všechno vyjde!


Ahoj....

Už se to blíží........

25. listopadu 2010 v 14:56 novinky
Ahoj,
tak už se to blíží. Co? No přece vánoce! A taky mikulášská nadílka. Mi na mikuláše dostaneme hrošici a sloního samce. Moc se těšíme na vánoce. To by k nám mohl přijet samec tygra bílého. Tuto neděli začíná advent teda myslím. Dnes jsme zahájili stavbu expozice v pavilonu Tropické řeky. Zázemí je již hotové. Návštěvnický prostor bude hotov někdy 2. týden v prosinci. K nám by někdy v srpnu měla dorazit gorilí samice. Není to jisté tedy pokud jí Papo udělá. Já myslím že jo ale..... Není to prostě jisté.


Já jdu a užíte si zbytek dne!

Naděje pro Bikiru...

24. listopadu 2010 v 15:39 novinky
Ahoj,
 asi se ptáte kdo je Bikira? Je to samice gorily nížinné která má přijet za pár dní do pražské zoo. Je jí 15 let a je odchována uměle. Tady něco máte:


Bikira se narodila 12. srpna 1995 v Amsterodamu. Odchována nebyla gorilami, nýbrž lidmi, tudíž - i přes veškerou lásku, kterou jí bezpochyby věnovali - zcela nepřirozeně. Rané dětství pak prožila v gorilí školce ve Stuttgartu a odtud se v roce 1998 společně se samečkem Gugasem odstěhovala do Belfastu. Tam nejenže neměla mládě (s Gugasem se možná pokládají za sourozence, a proto je nezplodili), ale ani se nesetkala s žádným cizím mládětem. Nyní se navíc už dostala do věku, kdy by alespoň první porod měla mít za sebou.

Zdroj: Pomáháme gorilám

Tak držím palce ať zabřezne co nejdříve a ať si s Richardem také padne do oka.

Ahoj...

Novinky....

23. listopadu 2010 v 14:24 novinky
Ahoj,
máme dobrá novinky! Schwarzi se u nás rychle zabydlel a dnes nám ukázal co umí. Je velmi hodný a vše dělá klidně a dobře. Jezdí parkur. To vše on umí. Dokonce i k naší Shirce se choval jako gentleman. V zoo se nic neděje. Tuto sobotu se začne stavět pavilon malých savců. Bude pro rosomáky a ježky. Spousta farmářů nám nabízí koně. Tedy jeden farmář nám nabídl klisnu a hřebce plemene Pinto. Ovšem zatím se s tím musíme vyrovnat. S čím? No přece s tím že přijedou až příští rok. Také nám někdo nabízel Achal teke hřebce ale toho koupíme taky až příští rok. Tento rok k nám dorazí ještě Arabská klisna a vylach. Nejvíce se asi těšíme na hrošici. No a pak na tygřici Mintu a slona Temba. EEP nám doporučilo ještě několik samic ale přece jen pavilon je jen pro tři slonice. A všechny boxy jsou obsazeny. Samce budeme mít 3. V pavilonu sloních samců je přece jen o trošku více boxu ale nastěhovat slonici mezi slony asi nejde. A navíc, byla by sama.  Někdy si 100% ještě nějákou tu slonici pořídíme ale má to svůj čas,že?! Máme taky radost že nám cykluje samice geparda. Musíme jí nějákého toho samce najít tedy on už je na cestě. Bude zde asi jenom týden. 

Tak já jdu a mějte se........!

New zvířátko!

22. listopadu 2010 v 17:06 novinky
Ahoj,
myslím že to vypadá docela blbě koupit si Schleich těsně před vánoci. No my máme nové zvíře. Přijel k nám z Německa. Už je jasné pohlaví. Je z nejlepšího chovu což nás dost potěšilo. Darovali nám ho jelikož už neměli místo. Ano, je to Schwarzwaldský hřebec! Jmenuje se Schwarzi a je z nejlepšího chovu v Evropě! Je mu něco málo přes 7 let a má již asi 3 potomky. Shwarzi znamená Německy myslím Černý. On teda není černý ale tak se prostě jmenuje:) Klisna k nám přijede příští rok. Doufáme že se nám narodí hříbě:) Na naší farmě jsou již 4 koně! No je to málo no ale začal jsem je sbírat někdy v září a postupně........


Tak já jdu:)
Ahojky................

Seznam našich zvířat

21. listopadu 2010 v 10:48 Ostatní
Šelmy::
kočkovité:

Tygr Ussurijský-Schleich 7,Papo 1,celkem 8
Tygr Indický Bílý-Schleich 5,celkem 5
Tygr Malajský-Schleich 4,celkem 4
Jaguár Americký-Schleich 3,celkem 3
Levhart Mandžuský-Schleich 2,celkem 2
Lev Indický-Schleich 7,celkem 8
Puma Americká-Schleich 1,celkem 1
Gepard-Schleich 1,celkem 1

Kočkovité celkem- 32

Lachtanovité:
Lachtan Jihoafrický-Schleich 1,celkem 1

Lachtanovité celkem-1

Medvědovité:

Medvěd lední-Schleich 4,Collecta 1,celkem 5
Panda Velká-Schleich 2,celkem 2

Medvědovité celkem-7

Šelmy celkem-40

Kopytníci:

Koňovití:

Shirský kůň-Schleich 3,celkem 3
Schwarzwaldský kůň-Schleich 1,celkem 1
Zebra Böhmova-Schleich 2,celkem 2
Kůň Převalského-Schleich 1,celkem 1
Arabský kůň-Schleich 2,celkem 2
Camargue-Schleich 2,celkem 2

Koňovití celkem- 11

Žirafovití:


Okapi-Schleich 1,Papo 1,celkem 2

Žirafovití celkem-2

Turovití:

Buvol Kaferský-Schleich 1,celkem 1
Kudu Velký- Schleich 1,celkem 1
Turovití celkem-2


Hrochovití:

Hroch Obojživelný-Schleich 3,celkem 3

 Hrochovití celkem- 3

Nosorožcovití:

Nosorožec Indický-Schleich 2,celkem 2
Nosorožec Tuopnosý jížní-Collecta 2,celkem 2
Nosorožec Dvourohý- Schleich 3,celkem 3

Nosorožcovití celkem-7

Velbloudovití:

Dromedár-Schleich 1,celkem 1

Velbloudovití celkem-1

Kopytníci celkem- 26

Slonovití:

Slon Africký-Schleich 7,Celkem 7
Slon Indický-Schleich 3,celkem 3

Slonovití celkem-10

Primáti:

Gorila nížinná-Schleich 2,Collecta 1,celkem 3
Orangutan Sumaterský,Schleich 3,celkem 3
Šimpanz-Schleich 4,celkem 4
Pavián-Schleich 1,celkem 1

Primáti celkem- 11

Ptáci:

Papoušci:
Ara Arakanga-Schleich 1,celkem 1
Šplhavci:
Tukan Obrovský-Schleich 1,celkem 1
Brodiví:
Čáp Bílý,Schleich 1,celkem 1

Ptáci celkem-3

V naší zoo je celkem 91 Zvířat!!!!


Kito...Slon Africký... Vzpomínáme.....

20. listopadu 2010 v 21:58 Ostatní
Ahoj,
všimli jste si toho nadpisu?  U nás se narodilo ještě jedno slůně v roce 1991. Vzopínáme na něj. Matka Umbu otec Mooti. Je to vlastně bratr Marušky a Ulu. V nějákém roce který nevíme odjel do Zoo Berlín za samicí Zolou. S tou to nešlo a tak jel do Taronga za ségrou Maruškou. Zola si tam v zoo Berlín našla partnera se ketrým má mládě. Takže Kito bude asi bez potomků. Třeba se těch potomků v Tarongu dočká. Vzpomínáme na 19 letého slona.

Ahoj...

Je pátek! Oslavujeme...

19. listopadu 2010 v 15:24 novinky
Ahoj,
tak už je ten týden za námi tedy škola spíše. Našel jsem na palcích u nohou 2 puchýře. Tak už jsou ale pryč. Krásně jsem je vypíchl a pak odstřihl. Ty byly gigantičtí. No abych vám nepovídal jenom o sobě tak vám tady dám aktuality ze zoo:)

Sungarino mládě Il Primo zdárně roste a prosperuje. Dnes se dočkáme toho jednoho okamžiku. Naši zoo navštící hrošice maruška a sloní samec Tembo. Ale jenom projedou. Přijedou navždy až 5.12. tedy na mikuláše. Ostatní zatím zůstanou kde jsou. Až za 35 dní kdy je štědrý večer tedy den. To tady budou okolo 18:30 kdy přiletí s nima ježíšek(to píšu jestli to čtou menší děti). A pak.........! Překvápko! FFigurky! Lvi,tygři,koně... Ale také se těším na leden 2011. Tak asi 10.1. se půjdu kouknout jestli tam už nějáké ty novinky jsou:) Ale myslím že ještě ne. U nás jsou novinky kolem 20.1. protože je musí naložit,dovést,připravit a pak je až dají do prodejny....


Ahoj...

Pavilonek........

18. listopadu 2010 v 14:16 novinky
Ahoj,
včera začala stavba pavilonku pro kopytníky. Bohužel jí na chvilku pozastavíme jelikož mám popálenej prst od tavky. Takže by to mohlo znovu začit asi tak za 2-3 týdny. No uvidíme. Za 36 dní jsou vánoce. V lednu si samozřejmě koupíme kudu. Buvoly až později a také různé koně.... Žirafy k nám dorazí příští rok. Plánujeme Koně Převalského. Možná fallabelu kromě valacha. Určitě Pinta. Na vánoce k nám dorazí: Samec,2 samice a 2 mláďata lva,arabská klisna a valach,tygřice a tygře a možná samec bílého tygra. Plánujeme příští rok:lišky jak obecný tak polární,rosomáky,Buvoli,kudu,kočky,koně a texas longhorn.
Já jdu a užijte si zbytek dne:)

Konec...

17. listopadu 2010 v 16:54 novinky
Ahoj,
tak už je konec volna tedy blíží se. Zítra by už měla dorazit hrošice a sloní samec. Slávek to již ví. Saly také ale bohužel ještě zůstanou do 5.12. v Pražské zoo takže vlastně nepřijedou. Samozřejmě novinky budou ale moc ani ne. No tento článek není skoro o ničem. Těšíte se Vánoce? A na rok 2011? Já mocmocmocmocmocmocmocmocmoc.

Tak já jdu.....

Někdy.......

17. listopadu 2010 v 9:32 novinky
Ahoj,
nějak jsem vstal dřív.No jsem na spadnutí. Mám štěstí že mám notebook jinak bych teď asi nepsal¨. No večer jsem zase přemýšlel o News 2011. Myslel jsem tentokrát o orlovi. Nevím... Asi se mi trošku líbí. Já zatím nemám žádného dravce ale pořídím si toho bělohlavého co je v prodeji a ještě výra. Nebo ne? To se ještě rozhodnu. Nebo se mi líbí hříbě fallabelly ale k čemu mi je bez maminky? No uvidí se jestli ano nebo ne každopádně valacha nikdy,ten je příšerný a nikdy si ho asi nekoupím. Má ty flíčky. Škoda že neudělali nějákého plaza kromě želvy. Myslím na rok 2011! V sobotu k nám dorazí konečně ta hrošice a sloní samec. Mamka bohužel řekla že je budu mít až na mikuláše takže 5.prosince. No aspoň když budu u babičky tak se je tam vyzvednu a ošáhám jak vypadá. Slávek se asi těší.

Sungari:
Naše tygřice Sungari včera porodila mládě. My už víme pohlaví. Je to sameček. Dali jsme mu jméno Il Primo. Toto jméno znamená v Italštině První,jelikož je to první mládě tygra ussurijského v naší zoo! Ještě čekáme na tygřici Mintu, tu dostanem až pod stromeček. Dneska doufám udělám nějáký ten profil ale nevím,podle toho jestli se mi bude dobře fotiti venku:)

Ahojky....

Schleich- Pinto chov

16. listopadu 2010 v 20:27
Ahoj,
tak jak se vám líbí new 2011 Schleich? No mě se strašně líbí pinto. Nevím.. Prvně jsem si řekl "Ne!" ale jak jsem viděl hned jsem kývl. Tak tady jsou:
gxcg


To je krása,že? Podle mě je to klisna,hříbě to asi nebude. Podle mě se ale k hřebcovi nehodí. Černá,hnědá. No je to klisna.

bcvxbvx

A  tohle je pinto jednoroček. Hezký. Vypadá jako velký ale přesto je to ten jednoroček čí hříbě. No je dost dobrý. Hodnocení 10/10,tak hodnotím i klisnu. Hřebce a valacha sem dávat už nebudu.
Ahoj...

Orangutan se narodil!

16. listopadu 2010 v 17:21 novinky
Ahoj,
viděli jste před chvilkou televizní noviny na Nově? No hned vámn řeknu co se stalo! V zoo Ve dvoře králové se narodila samička orangutana Bornejského. Matka se jmenuje Žaneta a otec Elmar. Bráška Besar trošku na malo sestřičku žárlí. Satu,o té nevím nic. Ale také už má čas na potomstvo. Nebo třeba je březí ale nevíme to! Fotku zatím nemám ale pokusím se co nejdříve ji sehnat.
Ahojk...

Sungari porodila!

16. listopadu 2010 v 14:18 novinky
Ahoj,
naše tygřice Sunagri porodila! Porodila jenom jedno mládě, ale za to zdravé. Mohl by to být kluk ale netušíme. Ligar jen tak nakukuje. Sungari rodila venku před očima návštěvníků. Sungari vždy rodila ve výběhu. Nechtěla jít dovnitř,jelikož i ona a Artemis a Nathal se narodili venku. Sunagi rodila už 2x. V roce 2005 a tento rok dnes.  Sungari je již babička jelikož před nedávnem její dcera porodila asi 2 nebo 3 koťata. Toto mládě co se dnes narodilo je první mládě tygra Ussurijského unás! Hned po porodu se od Sungari napilo a uslo. Teď venku raubíří pře sklo s mláďaty naší malajské tygřice Banyy. Sungari je starostlivá matka. Doufáme že tygřice Minta u nás zabřezne a že bude mít minimálně 2 koťátka. Pro našeho tygříka vybíráme jméno které by mělo souviset s jedničkou v jiném jazyce.
Fotky ZDE!

Ahoj..

No ták................

15. listopadu 2010 v 17:41 novinky

Ahoj,
tak jsem tu aukci nevyhrál a jsem pořádně nasra..j. No ale zase jsem rád že budu mít hrošici.
Tak já vám sem dám ten obrázek tý hrošice atd...:

Tak co,líbí? No já vám je představím. Začnu hrošicí. Jmenuje se maruška. Přijede k nám z Prahy. Další je ta sedící lvice. Jmenuje se Aisha. Přijede k nám z Prahy. Další je sedící tygřice Minta. přijede k nám zo Ameriky. Další je slon Tembo. Přijede k nám z Colchestru.Potom koně ale ty představovat nebudu,to se na mě nezlobte. Akorát ta klisna k nám nepřijede(přijede starší;))

Prosím,prosím,prosím!!!

15. listopadu 2010 v 14:00 novinky
Ahoj,
strašně se klepu. Asi nevíte proč,ne? No prostě na aukro.cz chci vyhrát jednu aukci a strašně se u toho klepu. Doufám že to opravdu vyhraju. No už vím jak vypadá moje nová hrošice. Měla by přijet neěkdy koncem listopadu,moná ještě tento týden! A to taky tygřice Minta. Sungari je velmi nervózní a běhá sem a tam. Ligar zase řve. To je rodinka,že? Ikdyž jsou oba oddělení moc dobře to nevyapdá. Jelikož čeká jenom jednoho potomka... Tak doufáme že i ten jeden potomek  bude živý. Ve škole mě to dneska ani moc nebavilo tak jsem si tak rúzně kreslil plánky na ten pavilon pro kopytníky. Africký dům jak nse to jmenuje se přejmenuje na pavilon kopytníků. budou v něm buvoli Kafreští Kudu velcí,žirafy Síťovené,zebry Böhmovy a lamy. No asi se divíte že lamy ale bohužel nemáme pro ní pavilon a nám jí daroval nějáký pán. Takže pokud vyhraju tu aukci tak budu mít: fjordský kůň,arabská klisna a valach,irský tinker klisna a Appaloosu. A navíc,za chvíli jdu na florball a já na to nebudu mít čas protože budu na florballe. už tak mě to stojí celkem 511 Kč+ poštovné nějákých 60 Kč. Stáje mám (8 boxu ještě volných). Tak já jdu se oblékat a potom sem dám foto jak koníků tak nový hrošice atd..
Ahoj....

News 2011 aneb co si pořídím:)

14. listopadu 2010 v 18:44

Tak jsem od Ťupyho získal obrázky a já si je stáhl. Takže tady jsou. Tedy bez koní. To se uvídí podle toho co to bude za plemeno. Tady:
uuc


Takže buvol. Je docela divný ale určitě se povede. Moje hodnocení: 8/10
evfcfTakže samec kudu. Je hezký. Hezčí než ten první. Bohužel neudělali samici. Moje hodnocení: 10/10fbdfhb


Ano. Mládě kudu. Je hezký. Určitě si ho pořídím. Moje hodnocení: 10/10
fdsaftrs


Polární liška. Je hezká. Rozhodně pořídím a vy si jí taky pořiďte! Hodnocení: 10/10
hbdfhbdf


Mládě polární lišky. Je hezké. Pořídím si ho a vy taky! Hodnocení: 10/10
dgfghdRosomák. Je hezký. Pořídím. Hodnocení: 9/10
fxgxfgxf


A už se dostáváme na farmičku. Určitě si ho/ji pořídím. Hodnocení: 9/10
dghdh


A další. No... Je hezká. Pořídím. Hodnocení: 8/10

txgdtghd


Koťátka. No ty jsou boží. Rozhodně pořídím. Hodnocení: 10/10
Tak zatím vše...

Schleich news 2011!

14. listopadu 2010 v 9:08 novinky
Tak jsem zjistil ještě něco více než má Ťupy.
Tady je:

Bellowing Stag  křičet stag
Fox liška
Fox Cub liška mládě
Badger jezevec
Badger Babies (2 playing on a some ground)  Badger děti (2 hraní na některé zemi)
Penguin parent standing with one baby chick Tučňák stojící rodiče s jedním dítětem mládě
Kudu Male Kudu samec
Kudu Calf kudu mládě
Buffalo Bůvol
Buffalo calf Bůvol mládě
giant Tortoise baby velká želva mládě
Arctic fox polární liška
Arctic fox baby polární liška mládě
Bald Eagle Orel bělohlavý
Pinto Mare Pinto klisna
Pinto Yearling pinto jednoroček
Dartmoor Stallion Dartmoorský hřebec
Dartmoor Foal Dartmoorské hříbě
Falabella Mare Falabella klisna
Falabella Foal falabella hříbě
Akhal-Teke Akhal teke
Knabstrupper Stallion Knabstrupper hřebec
Young Ram Lying (Looks like a lamb but is like a lop rabbit lying down) Mladý Ram Ležící (Vypadá to, že beránek, ale je jako prořezat králík vleže)
Poitou Donkey Foal Poitouský osel,mládě
Texas Longhorn Cow Texas longhorn Kráva
Texas Longhorn Calf Texas longhorn mládě
Grey Goose Gander (open wings)
Grey Goose Standing (closed wings) Grey Goose Gander (otevřené křídla)
Grey goose chick (standing huddled together on grass) Grey Goose Standing (uzavřené křídla
Male cat stretching Kocour streching
cat grooming kočka pěče
3 kittens playing on a log Šedá husa mládě (stojící choulily na trávě)
Black and white rabbit grooming černobílý králík péče
rabbit standing  králík stojící
Grey and white rabbit sitting šedobílý králík sedící