Leden 2011

Bikira.....! Těšíme se!

31. ledna 2011 v 13:44 novinky
Ahoooooooooj.
Tak jak Vám dopadlo vysvědčení??? U mě byly samí akorát na jednu 2. Z přirodky ale vesmír mě opravdu nezajímá. Kravina jedna pitomá!!!!!!!!!

Tak a teď do zoo:
Gorilí samice Bikira je už v Tarongu. Zítra by se měla připravit na cestu. Musí z Austálie až do Ameriky. To není zrovna blízko:) Nějákých 23 600 km! K nám přijede ještě se Satchmem ale o tom psát nebudu na těchto sránkách;) Pokud chcete vidět více link je ZDE!!!
Opravdu tam toho moc není ale to je jedno... Ono to moc lehké není:( No tak zase za Bikirou. Zatím nemáme žádné zprávy ale to se pak změní:)

Já jdu..

Bikira!

28. ledna 2011 v 16:20 novinky
Ahoj!
Ten kdo si objednával z Německa tak je docela dobrá zpráva-Už přišli! O tom mě informoval Ťupy... Více na jeho webu. A teď k tomu... K Bikiře.. Ta k nám dorazí z Taronga ale byla v Německu ale jinak žila v Belfastu. Bikiře je 15. let. To už asi všichni víte,ne?
Vypadá takto:
gorila
 To je můj výtvor- zamalované mimčo. To se narodí až sem přijede a Richard jí napáří.
Promiňte za ty hrboly ale jsem začátečník takže to moc dobře nezvládám.. Díky za pochopení.

Bikira by k nám měla dorazit někdy příští týden,možná déle. Do naší zoo dorazí s ještě jedním členem-Satchmem (Hannoverským hřebcem).  Teď je nějáká nemocná takže si chvilku počká něž se připojí ke skupině. Protože nám Bikira moc pomůže v chovu,pojede Shinda  do jiné zoologické zahrady-zpět do Dvora.
Do naší gorilí skupinky pak přijede ještě jedna gorilí samice-Kijivu. Ta bude náhrada za malou Messy která pojede asi do Polska.
(Messy pak bude Kijivino mládě ale bude se jmenovat jinak:))  Tak nám tady zůstane menší gorilí skupinka... Třeba se ještě rozšíříme o nějákou další gorilí samičku ale to je jen kde? No přece ve hvězdách...

To jsem se pěkně rozepsal,co?
Tak to je asi vše... Příště bych mohl zase něco napsat ale teď se mi nechce:D

Ahooooooooooooooooooj..

Tak zase...

27. ledna 2011 v 18:28 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Tak zase po nějákém tom dni přece jen píšu. Bohužel už mě to přestalo bavit:D 

Tak k novinkám:
Naše zoo chce vystavět dinopark. Jenže něo nám do toho chybí-chybí nám místo!!! Já vždycky chtěl Brachiosaura od Schleich! Prostě se mi líbí.. I jeho cena je krásná- 890 Kč jsem viděl v hračkárně. Ale asi si to kupovat nebudu.

Teď něco pro ty co si objednávali z Německa:
Asi se těšíte na Satchma,že? Takový krásný koník. Četl jsem že u něj bude certifikát ale potvrzené to není ale měl by být.. Jen něco okolo Satchma- Všichni víme že je to figurka lipicána akorát jinak namalovaná. Ale omyl! Není to lipicán,je to Hannover! Je to sice figurka lipicána ale normálně je Satchmo Hannover. Vím že mi do toho nic není ale je to tak! Klidně ho mějte jako lipicána či co ale toto byla jen zajímavá informace pro budoucí "Satchmovlastnitele".

Pak se vrátím ještě k tomu novýmu webu- Bohužel zatím nevím jak udělat ty de****í rubriky-tedy nejdou prostě. Musím to doladit a upravit to tam ještě trochu:)

Tak ahoj

Collecta 2011!!!!

25. ledna 2011 v 13:48 novinky
Ahoj!
Prostředníctvím facebooku jsem zjistil pár novinek od Collecty na rok 2011! Tak se kochejte krásou ikdyž já si asi žádného nepořídím... S collectou jsme si prostě nepadli do oka:) Šimpanzi se mi vůbec,ale vůůůůůůůůůůůůbec nelíbí...
(Fotky jsou trochu... blbá kvalit;()Jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!

24. ledna 2011 v 18:49 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Já mám takovou radost.  A víte jakou??? Takovouhle.....  Konečně se mi povedl ten web na ic.cz.... Konečně už jsem ty Html pochopil... Ještě musím trošku doladit... Odkaz ZDE!!!!
Sr/Sz mě moc nezajímají ale to se pak snad změní?:D Sand ano... Tak zatím první Sz/Sr jsem já! Ne nejsem.. Dělám si prču... Ranch a zoo mám dohromady:) Akorát každý jiné stránky...


Ještě bych se chtěk vrátit k tomu "Fanclubu". Tak tedy máme ho založit,ano? Ještě chvilku počkám.. Nechce se mi to tak rychle tlačit:) Teď mám starosti se školou a Html:)Ahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóój!!!!!!!!!!

V!!!!!!!!!!!!!kend:)

22. ledna 2011 v 10:26 novinky
Ahoj!!
Konečně je tady V!kend:) proč je tam te vikřičník? Protože je to prostě... hlasitě!!!!
Na chatu jsme vymysleli jednu věc... A ta věc zpočívá v tom... Chceme nebo tedy já založit nějákou "Schleich asociaci". Vím že už jedna je ale to je spíše pro koně a my chceme obojí... Do komentíků pište:
Pokud chcete se přidat napište ANO a pokud ne tak napište NE. Bylo by to nějáké sjednocení sběratelů Schleich v Čr. Pokud se to povede, můžeme se těšit i na osobní setkání sběratelů!
Mám pár kamarádů kteří mají taky nějákou takovou... jak bych to řekl... Jejich sbírky patří mezi nejvzácnější v Čr. Např. moje sbírka má třeba ... celou rodinku hrochů...  Máme i spoustu jiných modelů které už se jentak neseženou.. Nechci se vychloubat ale jen píšu jak by to mohlo vypadat....

Na rajčeti všechny novinky Papo 2011!

21. ledna 2011 v 16:12 novinky
Koukněte na naše rajče ZDE!!!

květen 2011

20. ledna 2011 v 7:09 novinky
Ahoj!
Tak se asi podivíte že píšu teď v 7 hodin... Ikdyž...:D
No tak jdeme na ten "Květen 2011":D

K nám do zoo by měli dorazit nějáká zvířata z Bayaly. To jsou hlavně zvířata která nejsou moc kouzelná tedy fantasijní...


Tak tedy první:

Dikobraz
Tak tedy Dikobraz... Krásný.že?!
U nás to bude asi samec ale uvidíme....
Doufám že nebude moc velký... Stejně si ho koupím...  Hodnocení: 10/10Medvěd
A Grizzly. Je krásný... Jen se bojím že bude moc velký a když tak tak bude gigantický... Ono to ničemu neuškodí:)
10/10!!!

Tak ahoj...

Papo 2011

18. ledna 2011 v 16:13 novinky
Na rajče jsem uploudoval Papo 2011:) Pokud adresu na moje rajče neznáte odkaz máte ho: ZDE!

Tedy jenom Wild Life.. Takže se u nás objeví Mandril a snad i noví Indičtí sloni:)

Něco mimo Schleich...

17. ledna 2011 v 16:29 novinky
AHOJ!
Tak co, jak dopadají písemky? U mě dneska z matiky za 2 ale tu dvojku překrily 1,1,1! To jsem dostal za pluska:) Tak dost o mě a dál do zoo.... pardón... na Ranch:D:

Chci začít sbírat BH (Breyer horses). K tomu jsem se dostal přes... no když jsem objevil Appynu stránku . Strašně se mi zalíbily různé modely.. Tak hledám,hledám a narazím na Sue (Susecion). Krásná arabská klisna. Bohužel velmi vzácná. Tak hledám na různých německých,Amerických aukcích a našel jsem toho docela dost. Je drahá. Pak jsem objevil Le fireho (Její hříbě). Tak jsem našel i sety Susecion as. Sue a Le fireho. Ikdyž.. Traditional se mi začít sbírat moc nechce. Mám vyhlídnuté SM. A to:Tato hříbátka , tyto dospěláky a A nakonec.. Tento model pomáhá rakovině prsu . Pak i nějákého toho Tradiho ale prvně ty nejlevnější (tedy... né  nejlevnější ale pochopíte to,ne?)...  Jinak se mi pak hrozně moc líbí Kuchi. Docela se mi líbí i toto hříbě. Tento model se mi líbí tedy jako MOC!  Samozřejmě si ho časem doufám pořídím! Tak snad se vyplní i Susecion as. Sue a Le fire!

takže.... Chat!

14. ledna 2011 v 19:04 Ostatní
Ahoj!
Takže.. Jak jsem viděl na chatu tak si tam Pomin a Nika chvili nadávaly a řvaly po sobě... Docela dost mě to naštvalo tak jsem chat zamkl. Heslo řeknu jenom těm,komu věřím a jsou aspoň trochu normální (Nic proti Vám Niko a Pompine..). Tím je Ťupy,Já,Pájík a Potkánka. Pompin a Nika... Prostě si to vyřiďte jinde! Klič do chatu Vám neposkytnu do té doby dokud prostě nebudu něják moc hodný a milý... To může trvat docela dlouho.. Myslím si že tak do dubna ale uvidíme....
Takže laskavě o tom popřemýšlejte... Nechci být něják jako zlý ale dost jste mě s tím naštvali:(


Tak to jenom tak... Pro ostatní co nechatují to není...

Jupí!

14. ledna 2011 v 14:09 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Mám ohromnou radost! Hned vám to řeknu:) Takže.. Hm... Jelikož naše zoologická zahrada je v Americe a v Americe žijou grizzly.. Požádali jsme jednu záchrannou stanici medvědů grizzly jestli by nám nějákého nemohli dát či prodat. Zrovna když jsme byli na příjmu tak nám ředitel záhranne stanice grizzliů řekl že právě našli mládě grizzlyho které leželo vedle medvědice která byla zastřelena pytláky:() My jsme tuto nabídku s radostí přijali:) Takže se budeme těšit na malého grizzlíka který k nám dorazí do konce dubna... Přijede spolu s dalšími zvířaty jako např. se samicí gorily. Aby jste věděli jak vypadá ten medvídek jako od Schleich jak ho vyrobil tak klikněte na Cč:)

Rok 2011,rok kopytníků...

11. ledna 2011 v 17:06 novinky
Ahoj!
Jak už jste si všimli je nový dess (nepovedlm se:() a slideshow. Letošní rok věnujeme kopytníkům.
Zejména kudu,buvolům,pakoňům,gazelám a další... Pokud chcete vidět celý seznam kliněte na Cč:)
Červený písmo bude že ho máme už a normální (bílý) je že ho ještě nemám:)

OTEVÍRÁME!!!!

9. ledna 2011 v 10:00 novinky
www.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.ws
Ahoj!
Asi si říkáte co otevíráme? Otevíráme pavilon Tropické řeky! Orangutani jsou zatím ještě v zázemí... Nová expozice tedy nově opravený pavilon se stavěl od začátku října do dneška:)
Pavilon pro orangutany Sumaterské otevřeme v sobotu 15. ledna. Pavilon budou otevírat primátor San Diega,ředitel Zoo San Diego a 2 další které nezveřejníme dnes... U pavilonu budete moci ochutnat co takový orangutani jí mimo ovoce a zeleniny, budete se moct zahrát různé hry a pro bystré hlavy tu bude test který bude obsahovat vše ze Sumatry. Nejlepší samozřejmě dostanou odměny:) V 14:00 bude v pavilonu určitě narváno jelikož se ukáži naši orangutani! Celá rodinka bude k vidění do 18:00 hod. Pak orangutani zalezou.

A je to tady!

8. ledna 2011 v 13:26 novinky
Ahoj!
Asi si říkáte co je tady? No je to tady... V naší zoo se konečně objeví žirafy! Tedy konkrétně žirafí pavilon... A taky žirafy Síťované... Naše zoo už dlouho jedná o nějákého žirafáka či žirafu. Konečně se to povedlo. Pavilon je již navržený a teď čekáme jenom na konec ledna nebo února. Proč? no přece na pavilon. Ten se začne stavět buď koncem ledna nebo začátkem února. Do našeho pavilonu se nastěhují 3 žirafí dámy a jeden žirafí gentleman. Jedna žirafí dáma (Angelina) je bohužel nemocná (tedy přesněji dědična choroba),nemůže mít proto potomky... Další 2 (Kleopatra a Nora) jsou plodné tedy přesněji jsou mládé a zdravé... Nora je dcera Kleopatry...
Pak k nám dorazí ještě samec Johan... (Kleopatra,Nora a Johan jsou žirafy Rothschildovy ale to je jedno,ne?). Chov žiraf se tady samozřejmě bude rozšiřovat jak o mláďata tak i o dospělé jedince:)

Plány 2011...

1. ledna 2011 v 19:02 novinky
Tak jsem se odhodlal napsat Vám co plánujeme koupit (chovat) tento rok (2011).

Tak Wild Life (konkrétně zoo):

Kudu Velký- Chceme sehnat samici našemu samci Charlesovi.Bude to ta novinka 2011 ikdyž je samec, u nás to bude samice:) (pořídím si i mládě)-Jsou od Schleich
Buvol Kaferský-  Místo Marka přijede samice... Je to novinka 2011 ale bude to samice... (pořídím si i mládě)-Jsou od Schleich
Liška Polární- Chceme si pořídit samici. Přijela by až březí aby jsme zbytečně nemuseli shánět samce...
(Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
Liška Obecná- Chceme si pořídit samce a 2 samice. Ovšem 2 jsou staré modely a 1 je ta novinka 2011.
(Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
Gorila Nížinná-  Máme chuť pořídit si 3 samice do chvou. Jedna je už nesehnatelná. Druhá je hodně špatně sehnatelná. Třetí je novinka 2011. Jsou od Schleich,Safari Ltd. a Papo.
Jezevec Lesní- Máme nabídku na samici. Koupíme jí až březí protože shánět samce je opruz. Jsou to novinky 2011. (Pořídím si i mláďata). Jsou od Schleich
Rosomák- Chceme si pořídit tuto šelmu. Koupíme si samce. Samici shánět možná nebudem nebo to bude samice.... Uvidíme... Je to novinka 2011. Je od Schleich.
Tučňák Císařský- Chceme si pořídit samce a samici s mládětem. Je to takový pokus chovat toho vzácného tučňáka. Jsou to novinky 2011. Jsou od Schleich.
Žirafa Síťovaná- Chceme přivést 3 žirafy.Jednoho samce a 2 samice. (Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
Pakůň Žíhaný- Chceme přivést březí samici. Potřebujeme rozšířit chov v Africkém safari.(Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
Gazela Thompsonova- Chceme si pořídit březí samici. Potřebujeme rozšířit Africké safari. (Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
Grizzly- Chceme si pořídit samici. Samce si půjčíme od nějáké zoo. Třeba z Taronga pokud to půjde.
(Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.
klokan rudý- Chceme si pořídit samici a samce.. snad se dočkáme i nějákého toho mimča.
Jsou od Schleich.
Drabař- Chceme si pořídit.. no... asi samce. Jsou od Schleich...
Orel Bělohlavý- Máme chuť mpořídit si pár. Jsou od Schleich.
Los Evropský- Pár nám doporučuje skoro každý. (Pořídím si i mládě). Jsou od Schleich.

Myslím že to všechno nestihnem. Je toho dost! Ještě bych měl napsat farm life ale to se něják nerozhoduji. To co se mi líbí to si koupím. Ještě seznam není celý! Ale nebudu to psát jelikož mě to nebaví..

První mláďata roku 2011!

1. ledna 2011 v 16:25 novinky
Ahoj!
Tak tento článek je v tomto roce již druhý. Tento se týká hlavně narozených mláďat-konkrétně jsou to šelmy...

První mláďata se narodila 48 minut po půlnoci. Byli to 2 tygříci. Oba jsou živí. Zjistili jsme že mláďátka jsou 2 samečci. Minta je zkušená máma a hned jak porodila tak tygříky očistily a nakojila. Pak šla z porodního boxu do jejího boxu napít se. Mláďátka jsme si hned půjčili a zjistili pohlaví. Hned jsme je taky zvážili.


Další mláďata se narodila kousek po sobě. 3 mládě v tomto roce se narodila v 1:24 hodin.To se narodilo lvíčátko. Hned v 1:47-po 23 minutách porodila samice Aisha lvíče. Obě dvě lvice-konkrétně samice Yanna a samice Aisha rodily poprvé a proto zatím neznáme pohlaví dvou mláďat. Samice rodily v klidu ve společnosti dvou samců-Pentagona (Maxe) a Paryse. Ostatní dvě lvice-Yunna a Kala spaly. Samci se občas koukly co se děje ale jinak spali dál.

Toto jsou naše první mláďata v zoo San Diego v roce 2011!

Šťastný nový rok 2011!

1. ledna 2011 v 0:27 novinky
Přeji všem mým přátelům,rodině,kamarádům no prostě všem lidem krádný nový rok 2011 ať je pro Vás velmi dobrý! Užijte si ho víc než ten rok 2010! Tak tedy vše nejlepší,hodně nových prátel a hlavně Šťastný nový rok který před  asi 27 minutami skončil...

Hoj!