Únor 2011

Orli,sovy a další..:)

28. února 2011 v 12:57 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
píšu článek o tom,jak se naši dravci rozrostou ten tok..:)
Jelikož ještě dravce nechováme, tak to musíme změnit! A to rychle! Tito ptci jako např. orli či sovy se u nás rozhodně objeví!
Od firmy Safari Ltd chceme koupit si tyto dravce:

Co takhle...?

27. února 2011 v 12:58 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
teď mě napadlo... Koukal jsem na kozelrozel.cz a už tam mají novinky.. Ikdyž u nás taky,tak tady je maj v pompu dražší!
V Bambuli je ještě nemají:( Tam jsem koupil orangutanici za 69Kč! A co mě vlastně napadlo? Že bychom si nechali ty figurky přivést.. Takovéhle ceny jsem fakt nikde neviděl:O
Třeba Arabský hřebec Schleich za 109Kč! U nás ho mají za 179! Myslím:D Tak co,přidali byste se? Rozhodně mě to přitahuje ale musím se domluvit s mamčou:) Jinak pište na: zoosandiego@centrum.cz co byste chtěli:) A jestli vůbec:D Vyberte si:)
Předem díky:)

Dnešek a foto:D

27. února 2011 v 9:29 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
dneska půjdu zase fotit ale asi jenom Satchma:/ Chci mít od něho aspoň 20 fotek aby jsme měli do růných soutěží,profilu apod..:) Jinak pak svoje araby přihlásím do svodu arabů:) Tak ty ještě dneska nafotím kromě Bianky. Ta má podle mě krásné fotky:) Albira a Allma budou muset mít nové fotky:D Jinak snad dneska najdu ty fotky z porodu:) A dám sem i fotky nového expozičního výběhu goril (venkovního)
Přikládám fotku Satchmovi hlavy.. Myslím že je to povedená fotka:)
Detail hlavy:D

Nenašel..:(

26. února 2011 v 20:51 | Viktor SD |  novinky
Ahoj:(
Tak bohužel fotky z porodu jsem ještě nenašel:( Fakt mě to mrzí..:( Ale snad zítra budou? No nevím.. Takže...

Dál:
Bikira se krásně zabydlela:) Pořád ťuká do šubru k ostatní gorilám:D A Rihcard taky.. Ale to nejhorší nás potkalo odpoledne:( Bikira má chřipku.. Bohužel:( Takže s ostatními se setká až za měsíc:( Ale nevypadá tak:)

Další novinka je u Satchma:
Satchmo by se měl dočkat rovnou 4 partnerek! Není to jisté ale snad ano:) A taky jednoho hřebce:) Či snad valacha?:D
A snad i nějákého toho hříbátka:) Je to krásný hřebec... Snad nejhezčí co jse kdy viděl! To oko.. A hlava.. No boží:)!

Takže pá,pá:)

Juchů!

26. února 2011 v 10:54 | Viktor SD
Ahoj!
Konečně mi blog nastavil normální menu u článků! Juchů! Aspoň už to nebude muset být v HTML jazyce:)
No a k těm fotkám z porodu:
Nevím kam jsem je dal takže jste se na ně včera nekoukli:( Ale odpoledne (dnešní!) to tu pravděpodobně bude:) Jinak BH asi mít nebudu:) K narozkám si myslím,že jedna figurka je málo:) Takže jsem se s mamkou dohodl že budou Schleichové! Aspoň budu šetřit na Ebay:) Tak a to je asi vše:)
Jo a ještě jedna novinka: Gorily mají nový výběh!!! Slavnostně otevřen bude 5.3.2011! Bude tam zatím jenom Richard s malou Messy. Bikira nebude s nimi ale bude sama ve výběhu! U goril se ještě tento rok objeví 1-2 nové samice gorily nížinné! Doufáme tedy,že se nám podaří tento druh rozmnožit a zachrnit tím gorily nížinné!

Jsou tady!!

25. února 2011 v 11:07 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Už tady jsou! A kdo vlastně?? No přece Bikira se Satchmem.. hned jak dopíšu článek,jdu dát na rajče fotky z příjezdu!!! Jo a fotky z porodu Minky se zde objeví kolem 13:00! Takže se těšte!!
No tak ahoj:)

Jak Shinda odjela:(:(:(:(:(:(:(

24. února 2011 v 13:20 | Viktor SD |  Ostatní
Tady máte foto,jak Shinda odjela:(:(:(:( http://fotky-zoo.rajce.idnes.cz/Shinda_odjizdi Vidíte v ní jak je nešťastná a smutná???

Zabezpečení...

24. února 2011 v 10:16 | Viktor SD |  novinky
Ahoj! Dnes jsme provedli celkové zabezpečení ložnice pro Bikiru:) Zkontrolovali jsme kamery,mříže,šubry,... Nic by nám nemělo chybět:)Bikira by měla do Čr přijet někdyv 19:00. Bikira by u nás měla být zítra. Bikira potřebuje docela dost místa jelikož jsme zjistili,že nám trošku "povyrostla". Do skupiny ji začleníme za 14 dni tedy 11.3.2011. Richard je nějákej nesvůj.. Asi na něj leze nějáká rýma. A to samé Messy. Hlavně Messy si teďka nemá s kým hrát krom Richarda:( Shinda jí fakt hodně chybí:( A nám taky ale co se dá dělat... EEP poroučí,no:) Za chvíli sem dám fotky z odjezdu a porod KP:) Zatím ahoj!

Den plný EEP

23. února 2011 v 16:06 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Ahoj! Líbí se vám to nové v blogu? Mě vůbec... Musím tento článek psát pomocí HTML jelikož mi to tady jinak se nezobrazuje a štve mě to!!! Za chvíli jim napíšu aby mi to spravili! A teď jdu k věci: Dnes z naší zoo odjela gorilí samice Shinda.. Zítra dám fotky z odjezdu..Všichni chovatelé jsou neštastni..:( Bohužel,EEP je EEP:/ Dneska nám poslal taky EEP dopis ve kterém stojí: Dobrý den, máme radost z toho,že jste zase úspěšně chránili přírodu. Jelikož se vám narodilo hříbě oně Převalského, budeme vám konečně shánět z nějáké zoo hřebce Koně Převalského. Jelikož brzy se u vás objeví gorilí samice Bikira,chtěli jsme vám zdělit jednu zprávu od koordinátora Goril nížiiných v Evropě: Před příjezdem Bikiry zabezpečete všechny mřížové dveře a ostatní. Připravte krmivo a její nejoblíbenější pití: pomerončový džus. Prosím,Richarda a Messy 14 dní nevpouštěli k Bikiře teda naopak.. Za 14 dní vám přijde zpráva,jestli už můžete pustit Bikiru ke skupině nebo ne.Bikira se může přes mříže na Richarda cca za týden. Přeji hodně štěstí v gorilí skupině v zoo San Diego! Toto nám napsal... Jednáme o přívozu nového slona-teda slonice... Neí od papo,ani od Schleich,ani od Bullyland, a co zbívá? Safari Ltd! Samice slona Afrického Sábi k nám možná přijede do srpna toho roku! Tuto zprávu nám poslal koordinátor chovu slonů. jelikož máme úspěšný chov slona Afrického,můžeme se možná těšit na další slonici! To je vše:) Ahoj..! p>

P.R.Á.Z.D.N.I.N.Y.

21. února 2011 v 9:12 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Mám jarní prázdniny! Wooohooooo! Takže snad napíšu hodně článků:) Budu fotit! Dneska!
A mám pro vás jednu novinu ze zoo!

Dneska někdy v 7 hodin ráno se narodilo dlouho očekávané hříbě převalského.Je to malá klisnička.Matka se jmenuje Minka (podle první klisny KP v zoo Praha) a otec je Ali (první hřebec KP v zoo Praha). Ali by k nám měl přijet nejpozději v květnu. A od jaké firmy jsou??? Klisna Minka je od Schleich. Hříbě od nějáké neznámé,přemaloval jsem ho:). Len je od Schleich akorát ho předělám. Otočím hlavu,přilepím penis,.....

Německo!

20. února 2011 v 20:51 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Jelikož jsem se dozvěděl,že Safari ltd figurky snad přijedou do Čr, rozhod jsem se napsat tento článek...
Akce Německo se již konat NEBUDE!!! Teda pokud se opravdu figurky do Čr dostanou:) Snad to pochopíte.) možná že by se ještě jedno objednalo ale až za dlouho:) Musím se domluvit s Ťupym jak to vyřešíme:)  Ale je to úspora, a hodně veliká! Aspoň všichni ušetříme pár korunek na toho Schleicha:) Takže.. Pokud se figurky Safari Ltd dostanou do Čr,Německo už NEBUDE! Teda ale fakt se musím domluvit s Ťupym aby nebyl proti:)

New! Horse!

20. února 2011 v 10:16 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
včera jsem byl v Praze.. Šli jsme do NTM a já čumím! Tam řada dlouhá jak 14 anakond! No jo no,před pár dny to otevřeli:/ No přežili jsme to.. Asi nejvíce se m tam líbilo Kašparovo letadlo(pán který jako první v Čr letěl) letěl z Pardubic do Prahy na chuchli asi 192 Km!
Tak k zoo teda ranchi:):

Včera k nám dorazila Bianka. A to je kdo? Je to klisna Arabského koně. Je to bělka co se prodává! Přijela k nám až z Egypta kde jí zaměřili na dostihy ale u nás bude plnit místo plemenice:)
Hřebec bohužel nepřijel jelikož chytl nějákou nemoc:/ Bianka letěla letadlem z Egypta na letiště v Berlíně,bohužel na Ruzyni nám to nedovolili:( Bianka ale v Čr není jediná klisna ze své rodiny. Má zde ještě sestru Consuellu v Tarongu:) Její celé jméno je Princess Consuelle Bananahemok.
Obě jsou bělky jelikož jejich matka rodila všechny své potomky bílé:) Bianka ještě neměla hříbata a to se u nás musí změnit!!!!!  Matkou by se mohla stát,až přijede hřebec a to hříbátko spolu udělají:) Jelikož v březnu se uskuteční mnoho transportů,nechceme ještě hřebce vozit.  Tento rok bychom chtěli mít aspoň 30 koní Schleich:) V březnu přijedou hlavně do zoo. Jako třeba samec pakoně apod. Hlavně tu samici kudu! Jinak v březnu by měli přijet: Satchmo,gorilí samice Bikira,gorilí samice Kijivu,pakůň,medvěd grizzly,samec rysa. Taky z koní: klisna Camargue,valach morgana. A z koček: Siamská kočka a Bengálská kočka:) Dál už pak nevím jestli ještě něco.. To je ale rarit,že?! Hlavně jsme sháněli toho pakoně a gorilí samice:)
tak ahoj:)

Prague....!

19. února 2011 v 12:00 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
dneska jedeme do Prahy. Pojedeme do technickýho muzea,černej most atd.. Však to znáte... Rozhodně si s sebou vezu nějáké penízky pro případ nouze kdyby ta byla nějáká raritka...:)Třeba nebude jeden,třeba 2! Ale uvidíme:) Jinak tady nebude žádný jiný článek po celém "pobytu" v Praze. Přijedeme Večer a to nevím přesně kdy,já doufá že co nejdříve.. Pak tento týden máme prázky takže super! Volno..  Budu stavět pavilon,fotit,...
Ahoj....
Přednastaveno!

Breyer Horse!!!

18. února 2011 v 15:22 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Ještě jsem to na tomto blogu nezveřejnil ale budu mít asi Breyera! Ovšem jakého,to držím v tajnsoti,ví to jenom 3 lidé,se mnou 4. Jedině řeknu jakého si koupím potom.. Koupím si asi tohoto
nebo tohoto. Jinak chci jich mít minimálně 5 tak snad se zadaří a budu mít všechny moje vysněné jako je Susecion a Le Fire:) Kdo by řekl,že takový velký sběratel Schleich si koupí jinou značku? Ale zase já BH moc nemusím... Jsou velcí a to mi na nich docela vadí. Kromě MW a SM jsou všichni větší než Sch.

Ach jo...:(

17. února 2011 v 13:58 novinky
Ahoj!
Promiňte že nepíšu ty profily ale ve škole nám dali spoustu učení a já nemám čas psát profilky. Takže  bohužel tento týden to pozastavuji jelikož víte co:) No tak to jenom tak píšu abyste věděli:) Jinak na články snad trochu času zbyde ale dneska už asi nic nenapíšu:(

New Animal in Zoo!

15. února 2011 v 18:06 novinky
Ahoj!
Dneska jsem byl u zubářky(dá li se to tak nazvat,čistila mi zuby:)) a ta mi dala jedno zvířátko.. Není to Schleich ale je krásný(teda aspoň mě se líbí:)) A omlouvám se vám že jsem dneska nenapsal profily ale úplně jsou na to zapomněl:) Takže zítra bude náhrada jenže než sem dám jeho fotky,budu napínat:)
.........................
.........................


...........

321

0
0,5


-1
-2


 Musíte klinout na Cč!

Valentýn v zoo:)

15. února 2011 v 14:02 Ostatní
Ahoj!
Včera 14.2.2011 byl valnetýn. Nám se podařilo pár zvířat zachytit na fotce jak se k sobě tulí:) Přesněji samec a samice:)
Fotky v Cč:

Safari Ltd.:)

14. února 2011 v 20:28 novinky
Ahoj!
Zrovna jsem obdržel od kamaráda zprávu, že by se dali do Čr dostat figurky Safari Ltd.! Takže ten kdo má Facebook,rychle se přidejte do Skupiny "Sběratelský ráj"! Myslím,že jsme na dobré cestě jak znovu obnovit po několika leté "neprodejnosti" Safari Ltd v Čr! Safari Ltd. vyrábí i krásné koně! Podpořte tento projekt na záchranu Safari Ltd! Přece jen Safari Ltd se musí prodávat po celém světě! A to jako Schleich například! Moc míst kde se zbytky safari ltd v Čr dají sehnat je málo:( Pomozte nám tedy! Officiální stránky Safariltd: www.safariltd.com
Koně má krásné ale co kdybyste vy,co sbíráte jenom farmu nezapojili i zoo? Je to takový problém? Nechci nikoho urážet ale prosím,pomozte v tom!

Díky!

Arabské hříbě

14. února 2011 v 18:00 Zvířátka zn. Schleich
V prodeji: Ne
Rok: 1993-2003
Mám ho: Ne
Moje kritika:
Úplně úžasné! Moc se mi líbí! Chci ho! Takovej šmudla:) Mě se na něm líbí hlavně jeho hlavička:) A podle obrázku je to hřebeček:)Ocásek má taky hezky "Nadzdvižený" jako černá arabská klisna:) Já bych jim dal za to že je první a za to že ho vyrobili a za to že se jim povedl
1* nekonečnokrát podtrženou:)

Tygřice

14. února 2011 v 13:00 Zvířátka zn. Schleich
V prodeji: Ne
Rok: 1989-1996
Mám ji: Ne
Moje kritika:
Je krásná,aspoň podle mě:) Já bych jí i docela chtěl a to proto že chci mít komplet sbírku. Jinak se mi hodí ješě do chovu:) Udělali ale málo tygřat :( Mám úplně všechna tygřata a všechna mají své mámy:) Jinak byla vě třech variantách: světle oranžovohnědá,tmavě oranžovohnědá a žlutá.