Červenec 2011

NAIZSD-Hroch obojživelný.

31. července 2011 v 15:55 | Viktor SD |  novinky
Další díl NAIZSD je tu!
Dnes Vám představím naše nové mládě hrocha obojživelného,samičku Tarju.
Tarja se narodila v sobotu ráno kolem 8:00 hodin. Maruška,jakož to zkušená matka se o mládě perfektně stará(i o starší Barborku!)! Je to takovej šmudlík. A už i víme,co má ráda! má ráda potápění se na dno! Takhle šikovnej hroch tu ještě nebyl :D Nic víc asi neřeknu.
Ostatní fota ZDE

NAIZSD,hroznýš královský.

30. července 2011 v 21:19 | Viktor SD |  novinky
Přesně tak!
Možná si říkáte,co to NAIZSD znamená? Znamená to New animals in zoo San Diego. Každý den představím jedno zvíře,o počtu nebudu informovat,ať se více těšíte :D
Dnes Vám představím prvního plaza v zoo. Je jím hroznýš královský. Je to samec a jmenuje se Nagini(známé,že? :D).
Myslím,že u hadů se povaha něják nerozlišuje,buď se plazí,nebo pijou,jedí,odpočívají... Takže by se to nedalo popsat. Ale Nagini je dost agresivní a nemá rád další hady,proto u něho nikdo nežije(hadi!). Nagini žije ve vlastní expozici v pavilonu Tropické řeky.
Fota v C.č.

Český Safari-shop!

28. července 2011 v 21:08 | Viktor SD |  Ostatní
Je to už delší doba,co se v Čr otevřel Safari shop. Mám z něj buvola a šimpanze. Nevím proč,ale prostě jsem to nechtěl zveřejnit,nejspíš proto,že jsem nechtěl,aby měl Safari každý. Teď už je mi to celkem jedno. Safari si stejně už moc nekupuji,ale stejně další koupím,takže mi do toho nidko nekecejte! Adresa shopu je www.sberatelskyraj.cz
Safari v tomto shopu jsou v Čr jenom díky mému kamarádovi,Martinovi,který je na to nalákal. Nezbývá nic jiného,než všem,co si jdou objednat Safari popřát hodně štěstí ve sbírání. Doufám,že shop bude co nejdřív poloprázndej,a všechno bude vyprodaný,aby mohly přijet další Safari!
Tak objednávejte!

Ten svátek je dobrej! :D

28. července 2011 v 20:18 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
možná(né všichni) tušite že mám sváteček,ale přání mi dávat nemusíte,přece jen jsem je slyšel asi od 30-ti lidí,a to stačí :D A jelikož k svátečku je vždy dárek,dostal jsem tentokrát 4 Schleich(kupodivu :D)! Prvním je Shirský valach Hubert. Je mu 17 let a je kupodivu fakt hodnej! Dříve se věnoval tahání klád z lesa,ale jednou se mu něco udělalo s nohou,a od té doby už je v "důchodu".
(Ve skutečnosti je nestabilní,tak proto ta noha :D)

Dalším nováčkem je rys Pardálový Jackie. Jsou mu 4 roky(ikdyž nevypadá :D). Bohužel,je z volné přírody,jeho matku zastřelili pytláci a Jackieho nechali volně,potuloval se sám,až ho našli lidé,kteří ho dali do zoo,kde ho vychovala nevlastní matka,samice rysa červeného,která zrovna měla mladé,a Jackiho přijala,i mláďata. Z Jackieho vyrostl zdatný samec,a nikdo by nepoznal,že je oodchovaný jinou matkou.

Dalšími nováčky jsou kočky,jak jinak. Jedna je Bengálská a druhá Siamská,kočičky s PP. Bengálka je Abbygaille Von Edelstein a Siamka je Ivana Anis. Vím,divná jména,ale zkuste jim jména vymyslet sami. No tak dál. Obe kočičky jsou hodně,poslušné,a výstavní. Nic víc asi o nich neřeknu.

Nejrychlejší článek!

27. července 2011 v 7:23 | Viktor SD |  novinky
Ahojky,dobré ráno.
Tenhle týden vůbec nestíhhám,za chvíli mi jede trolejbbus,a jedu zase pryč. Nevím proč,ale nechce se mi psít,asi z tý únavy :D Ještě se ale můžete těšit na ěnco nového,no uvidíte :D

Ahoj a ignorujte moje překlepy,ale jsem na to machr :D

Tibet přijel!

22. července 2011 v 14:30 | Viktor SD |  novinky
Dnes ve 12:45 přijel do naší zoo samec bílého tygra Tibet! Přijel zdráv,ikdyž ještě se u nás uspával a kotroloval.Jel totiž až z Londýnaa putoval asi 4 dny. Hodně totiž zastavovali-asi každý 2 hodiny! Tibet je totiž tak trochu nervák.. Bohužel,zatím jsme neobdrželi žádné zprávy o naší budoucí žirafí samici. Jelikžo je/byla březí,tak se ani nedivíme! Je možné,že už porodila a my zatím o tom nevíme. V tom případě bychom museli čekat než mládě trochu povyroste,asi 7 měsíců,což je dlouhatánská doba! Když přijel,prvně kotroly,blábláblá,a až se probudil,tak už byl v zázemí(ošetřovatelé ho tam převezli). Dnes by se měl teprve rozkoukat,a zítra ho pustíme do "zázemního" výběhu(do toho nikdo nevidí :D) takže bude mít klid. V neděli půjde do expozice,a v pondělí se podívá do výběhu,kde ho uvidí už i návštěvníci. Přes mříže ve výběhu se setká se svou nastávající družkou Artemis. A v pondělí se Artemis a Tibet setkají,snad to dobře dopadne. Fotky dám až zítra,nebudu ho rušit :D

100-jubileum je tady!

21. července 2011 v 11:01 | Viktor SD |  novinky
Přesně včera jsme přivítali do sbírky stého Schleicha! Byli jím nová koťátka! Narodila se Micce,tatínek je samozřejmě Mourek. Micka byla březí už taky nějákou dobu,ale my jsme o tom nevěděli! Fotku bohužel ještě nemám,ale řeknu vám,jsou to krasavci/krasavice! Pohlaví taky ještě není známo,ale budeme to zkoumat co nevidět! Už se těšíme až do sbírky přibydou další Schleichové! Ještě tento týden přijedou tak 3 zvířátka! Takže se těšte!

devadesátdevítka je tady!

19. července 2011 v 17:32 | Viktor SD |  novinky
Na tuhle chvíli jsme celkem i dlouho čekal! Dnes jsme přivítali 98 a 99 Schleicha v mé sbírce! Jsou jimi 2 nové kočky na rok 2011!

Schleich 2012,kdy se dočkáme? A kritizace 2011!

19. července 2011 v 0:14 | Viktor SD |  novinky
Vím,je pozdě a je to úplně debilní nadpis,ale já za to nemůžu. Zaprvé jsem se zbláznil(krachla polička s OPIČKAMA!) a za druhé mi ale pořádně hrabe.
Ale nejsem tu proto,abych kecal a kecal,za chvíli asi půjdu spát(ještě to není 100% jisté!) tak jedém.

Příští týden..

16. července 2011 v 19:57 | Viktor SD |  novinky
Jak již nadpis napovídá,příští týden se něco bude dít. Co,to se dozvíte v tomto článku!

Sháním!

16. července 2011 v 1:02 | Viktor SD |  Ostatní
Ahoj,
tak vás budu zase otravovat tím,co sháním!
Perská kočička je moc krásná,bohužel,nedaří se sehnat-nabídnu až 100 Kč!

Tygří samec,krásný,bohužel neaří se ho sehnat-nabídnu až 150 Kč!

Slůně s míčkem,krásne,nezadařilo se sehnat-nabídnu až 100 kč!

Pižmoň,je nádherný a vzácný! Nabídnu až 200 Kč!

Oryx je jako vždy,nádherný. Bohužel,již skoro nesehnatelný:( Nabídnu až 200 Kč!

Nejhezčí jako poslední! Je mi jedno,jestli bude glossy nebo matná-nabídnu až 200 Kč!

Primáti-orangutani

11. července 2011 v 21:44 | Viktor SD |  kampaň
Dnes vám představím v naší nové kampani Primáti naší orangutaní rodinku.
Naše orangutaní skupinka ke dni 11.7.2011 čítá 3 jedince-Kamu,Upitu a Liánku.

Primáti-Gorily!

9. července 2011 v 10:09 | Viktor SD |  kampaň
Dnes vám představím v naší nové kampani Primáti naší gorilí skupinu.

Fotky Bal a Tayor!

8. července 2011 v 18:31 | Viktor SD |  Fotogalerie
tak tu máte fotky naší nové ryzé arabské klisny Balqis Al Qaeda a dcery vlastníků ranče Taylor na vyjížďce(omlouvám se za kvalitu fotek,ale ten foťák je už prostě debilní a nezaostřuje..)
Foto ZDE!

Byli to oni!

7. července 2011 v 20:15 | Viktor SD |  novinky
Ráno,v 8:09 mě vzbudil telefon,kdo pak to asi volá? Volá nějáká paní,že se zpozdí s koněm,nejprve jsem nevěděl o koho jde,ale pak mi to došlo! Přece Balqis Al Qaeda(as. Justadream! :D). Říkala že je zrdželi na letišti(letěli Boejingem?) a zrovna byli v Anglii,Londýně. Bohužel další letadlo se taky spozdí,asi o půl hodiny. Bylo mi to celkem líto,ale co se dá dělat,aspoň se budu víc těšit! Někdy kolem 11:30 přijela dcera majitelky a majitele našeho ranche. Taylor,jak se jmenuje,je dcera Laury a Jacka Williamsových,kteří jsou teď mimo ranch,jsou u přátel ve Francii. Vrátit by se měli na konci prázdnin,ale nebojte se,Taylor na to nebude dlouho sama! Už na konci července k ní přijede její přítel Austin! Když volala paní podruhé,doufali jsme,že jsou dobré zprávy! A byly! Paní volala,že v 16:00 budou v Čr na letišti v Praze! Takže kolem 18:00 tu budou! Začali jsme jásat radostí! Po dvou hodinách čekání,někdy kolem 18:05 byli tady! Paní šla se mnou do kanceláře,tam se vyřizovaly ještě nějáké papíry,či co a Balqis Al Qaeda byla naše! Tou dobou už byla Balqis ve stáji a seznamovala se s Isou. Zítra můžete čekat fotečky!

Nestihl :(

7. července 2011 v 10:39 | Viktor SD |  novinky
Ahoj,
dnes od 6:10 ráno jsem byl vzhůru,dův neřeknu,jo řeknu,bolelo mě břicho a víte jak to chodí.. Takže sme s Kenďou(mým jorkšírkem) čekali,až přijde pošťák,čekáme,čekáme 4 hodiny a nic. Tak se jdeme kouknout do schránky a on tam lísteček "Výzva"! Takže on nezvonil! Takže si musím počkat do 4 hodin odpoledne než přijedou.. mám vám říct teda jména? Tak dobře,řeknu vám je. první,klisna,se jmenuje Balqis Al Qaeda(nekrást jména,zabralo mi fakt dost dlouho ho vymyslet!) a jezdkyně Taylor(to je snad jasné,kdo to je,co?):D Myslím,že jsem Vám dal až moc velkou nápovědu.. Takové hezké ..... jméno :D A Taylor určitě znáte,většina z vás ji bude určitě mít! :)¨
Ale Ťupy a spol. mlčet,ikdyž už je v celku jasné,o koho jde :D

Už zítra!

6. července 2011 v 12:09 | Viktor SD |  novinky
Ahoj!
Ti,co mají objednané BH se asi těší na zítřek,ne'? Ale,žádný asi,ale určitě! A mezi těma,co se těší jsem i já! Můžu vám říct,že čekáme na ryzého koníka a novou jezdkyni! Kiiki,Ťupy a spol. mlčte!
Vy to víte,a jestli to řeknete tak si mě nepřejte! :D Isa se už strašně těší,ale neřekli jsme jí o nové jezdkyni! A ještě něco vám řeknu! tenhle rok by měli dorazit ještě 4 BH Traditional! A možná i další jezdci a jezdkyně! Já vím,je to málo ale přece,nejsem Kiiki nebo Appa,či nějáký Američan který má v každý CL 13 kousků. Taky nesbírám jenom BH,ale i Schleich a spol.!

prší,prší jen se leje kam koníčci nepojedeme?

3. července 2011 v 15:36 | Viktor SD |  novinky
Blbý nadpis,že? Ale pravdivý. Je červenec a prší. Sere mě to,a to do slova! Nemůžu fotitr,být venku,apod. tedy,venku být můžu,ale budu zmoklej :( Vůbec mě to doma nebaví,protože nic nedělám :( Nejradši bych jel někam k moři a užíval si. No jo,snad příští rok zase pojedeme k moři :) Letos,10. července jedeme na Šumavu,těším se,je to už za týden! WOOHOO! Beru pár modýlků,jaké,to se ještě rozhodnu! beru rozhodně Isu,ta nesmí chybět! Možná tenhle týden pojedem na chalupu,tak doufám,že ve čtvrtek nebo v pátek budou doma noví BH! Protože v úterý a ve středu jsou státní svátky,snad víte a odesílají je zítra,pokud jsou už na skladě? Co jsem objednal ví pár lidí,ale nevím,jestli jsem to tady už říkal? :D Radši to tady nevyslovím.. No,to by asi mělo být vše co se novinek týče!
Užijte si přící den,a prázdniny,samozřejmě:D
Once Upon A Time
Překrásný Unce Upon a time!